Drodzy Mieszkańcy Miasta i Gminy Szlichtyngowa.

Szanowni Goście.


Zapraszamy wszystkich Państwa do wzięcia udziału w tegorocznych obchodach Dni Szlichtyngowy, które odbędą się w dniach 8-9 czerwca 2019 r. w Parku Górczyńskim. W tym roku obchodzimy 375-lecie nadania praw miejskich dla Szlichtyngowy.

Dla Mieszkańców przygotowano wiele atrakcji. Pierwszego dnia, tj. 8 czerwca odbędzie się koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej ze Wschowy oraz występ Grupy Mażoretek „Finezja”. Będzie można obejrzeć występy dzieci i młodzieży ze szkól i przedszkoli z terenu Naszej Gminy oraz występy młodych talentów. Gwiazdą wieczoru będzie zespół CLIVER. Potem odbędzie się zabawa taneczna, która potrwa do godz. 1:00, a poprowadzi ją DJ Waldek Drozd. Drugiego dnia obchodów w godzinach od 15:00 do 18:15 odbędzie się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Podczas pikniku ogłoszone zostaną wyniki konkursów plastycznych pn. „Moc w rodzinie” i „1, 2, 3 … nie uzależniaj się Ty”. Przeprowadzone zostaną gry i zabawy dla dzieci, będą atrakcje strażackie oraz pokaz tańca w wykonaniu dzieci z terenu Naszej Gminy.

Mamy nadzieję, że Mieszkańcy miasta i gminy skorzystają z proponowanej oferty wspólnej zabawy i wypoczynku, a Goście z innych miejscowości regionu w tych dniach licznie nas odwiedzą.


Zachęcamy Państwa, warto w tych dniach być razem.


Poniżej przedstawiamy szczegółowy program obchodów Dni Szlichtyngowy.

Przewodniczący Rady Miejskiej Burmistrz Miasta i Gminy
Henryk Baraniak Jolanta Wielgus