Szlichtyngowa obchodziła w tym roku jubileusz 375 – lecia nadania praw miejskich. Z tej okazji w dniu 8 czerwca mieszkańcy i goście korzystali z szeregu atrakcji przygotowanych w Parku Górczyńskim w Szlichtyngowej.
Uroczystość rozpoczęła się otwarciem sceny plenerowej. Wstęgę przecięli: poseł na Sejm RP pan Marek Ast, Burmistrza Miasta i Gminy Szlichtyngowa pani Jolantę Wielgus, Starosta Powiatu Wschowskiego pan Andrzej Bielawski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Szlichtyngowa pan Henryk Baraniak.

Następnie pani Burmistrz powitała zebranych. Jesteśmy wspólnotą, którą łączy nie tylko miejsce zamieszkania, ale także więzy wynikające ze współdziałania całej lokalnej społeczności. Razem tworzymy, budujemy, kształtujemy otaczającą nas rzeczywistość. Za to współuczestnictwo w budowaniu naszej Gminy – na które składa się to uczestnictwo indywidualne każdego Mieszkańca i to poprzez Waszą działalność w klubach, organizacjach i stowarzyszeniach, których wiele aktywnie działa na terenie Naszej Gminy – serdecznie Wam dziękuje Drodzy Mieszkańcy. Dziękuję za Waszą pasję społecznego działania. Wierzę w to, że razem uda nam się pokonać wszelkie trudności i że wspólnie będziemy budować Naszą przyszłość, tu gdzie mieszkamy, gdzie żyjemy – w Naszej małej gminie – ale wielkiej sercem, duchem, pomysłami i zaangażowaniem – powiedziała w swoim wystąpieniu Jolanta Wielgus.

Po oficjalnym otwarciu obchodów Dni Szlichtyngowy rozpoczął się program artystyczny, który zainaugurował koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej ze Wschowy wraz z występem Grupy Mażoretek „Finezja”. Następnie na zaprezentowali się uczniowie ze szkół z terenu gminy Szlichtyngowa. Wystąpiły dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Pluszowego Misia w Szlichtyngowej. Wiersze, tańce i śpiewy najmłodszych zostały nagrodzone dużymi brawami. W dalszej części wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Jędrzychowicach z pokazem jumping frog – taniec na trampolinach oraz śpiewem wokalistki Amelii Paprockiej. Swoje talenty zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej: Izabela Onufrej grała na gitarze, Michał Leisner-Ciesielski na saksofonie, natomiast Hubert Wernicki – zaśpiewał piosenkę „Mój jest ten kawałek podłogi”. Wcześniej uczniowie zaprezentowali taniec patriotyczny z flagami. Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Starych Drzewcach przygotował występ wokalno –taneczny, w którym wystąpili: Martyna Krawczyk, Zuzanna Wesołowska oraz grupa „Roztańczone Pierwszaki”. Młodzież z Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Szlichtyngowej przedstawiła pokaz musztry z bronią.

Swoje wokalne umiejętności zaprezentowali w kilku utworach: Marta Mika oraz Jakub Wasielewski. Jakub wspólnie z Julią Wojtalik wykonali przebój filmowy „Shallow”.
Podczas trwania imprezy rozegrano konkurs strzelecki o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szlichtyngowa w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii junior zwyciężył Oskar Werner, wyprzedzając Agatę Borowską. Trzecie miejsce zajął Filip Rutkowski. W rywalizacji seniorów bezkonkurencyjny był Daniel Mika. Drugie miejsce zajął Rafał Bałażuk, a trzecie Rafał Mikołajczyk. Konkurs przygotowały nasze rodzime stowarzyszenia: LOK Koło Miejskie Szlichtyngowa oraz Klub Strzelecki „Muszkiet” Szlichtyngowa.

Głównym momentem wieczoru był występ znanego wykonawcy muzyki disco polo zespołu Cliver. Publiczność nie zawiodła, bo na koncercie pojawiły się tłumy. Tylu emocji nie widzieliśmy już dawno.
Na zakończenie wieczoru wszyscy doskonale bawili się przy muzyce DJ Waldka Drozda.

GALERIA