W niedzielne popołudnie 9 czerwca br. w parku Górczyńskim odbył się Gminny Piknik Rodziny z okazji Dnia Dziecka. Punktualnie o godzinie 15:00 Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa Pani Jolanta Wielgus powitała przybyłe wraz z dziećmi rodziny, zapraszając do wspólnej zabawy.
Humory dopisywały, gdyż atrakcji nie brakowało. Już po kilku minutach dziećmi zajęły się profesjonalnie animatorki z Mini Disco w Głogowie, które wymyślały różne zabawy i konkurencje, a dzieci za udział w zabawach otrzymywały drobne upominki oraz słodycze. Były również szalone zabawy na darmowych dmuchańcach, pyszności na stoiskach gastronomicznych, ciekawe spotkanie z alpakami oraz możliwość całkowitej przemiany przez malowanie twarzy i włosów.
Olbrzymią niespodzianką dla dzieci był przyjazd na koniu prawdziwego Szeryfa z naszego osiedla „Dzikiego Zachodu”, który przygalopował do dzieci na swym koniu.
Dzieci próbowały swoich sił w strażackich zadaniach bojowych jak nalewanie wody do nalewaków na czas oraz w ratownictwie wysokościowym.
Od początku imprezy dzieci mogły korzystać z wozów strażackich oraz z samochodów policyjnych zasiadając za ich kierownicą i robiąc pamiątkowe zdjęcia.
O godzinie 16:00 zostały wręczone nagrody dla zwycięzców w konkursach plastyczno-profilaktycznych pn. „MOC w rodzinie” oraz „ 1, 2, 3….nie uzależniaj się TY”.
Na zakończenie zabawy dzieci ze świetlicy terapeutycznej w Szlichtyngowej przedstawiły swój występ taneczny.

Serdeczne podziękowania kierujemy do druhów strażaków z jednostek OSP Szlichtyngowa i OSP Wyszanów za przygotowanie atrakcji oraz do Komendy Powiatowej Policji we Wschowie za uświetnienie obchodów Pikniku swoją obecnością oraz przybliżenie dzieciom tajników pracy Policji.

GALERIA