Drukuj

Szanowni Państwo,
uprzejmie informuję, że Lubuski Urząd Wojewódzki organizuje spotkanie z mieszkańcami Gminy Szlichtyngowa w sprawie programu „Rodzina 500+” na każde dziecko.
Spotkanie odbędzie się w dniu 8 lipca 2019 r. (poniedziałek) od godz.12:30 na Rynku w Szlichtyngowie (parking od strony Poczty). W tym dniu do Państwa dyspozycji będzie Bus #Rodzina 500+

 

Gorąco zapraszamy Mieszkańców na spotkanie.

 

„500 +” w nowej odsłonie

 

Środki z programu „Rodzina 500+” będą przyznawane na pierwsze dziecko bez względu na dochód rodziny. Od 1 lipca br.  można składać wnioski przez Internet, za pośrednictwem: empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUSbankowości elektronicznej. Natomiast od 1 sierpnia br. w formie papierowej w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szlichtyngowie lub listownie, za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Złożenie wniosku do końca września 2019 r. gwarantuje, że świadczenie 500+ zostanie wypłacone z wyrównaniem od lipca. Natomiast złożenie wniosku po 30 września oznacza, że świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku. W przypadku dzieci urodzonych po 30 czerwca rodzice będą mieli aż 3 miesiące od urodzenia dziecka na złożenie wniosku. Świadczenie 500+ otrzymają z wyrównaniem od dnia narodzin dziecka.

Poniżej zamieszczamy materiały informacyjne do pobrania:

Ulotka nr 1

Ulotka nr 2